زاویه دار کردن چانه

_

عمل چانه یا جراحی چانه یکی از عمل های متعددی است که برای زیبا تر نشان دادن فرم صورت به وجود آمده است .
چانه در صورت، جزو مناطقی محسوب می شود که اگر فرم مناسبی نداشته باشد، به کل چهره اصلی صورت را تغییر می دهد.
حال برخی از افراد از چانه های کوچک یا بزرگ خود رنج می برند و امروزه با روی کار آمدن انواع عمل های زیبایی، توانستند به چهره رویایی خود دست پیدا کنند. در ادامه با ما همراه شوید تا همه چیز را راجب عمل ها و زاویه دار کردن چانه برای شما شرح دهیم.

زاویه دار کردن چانه چگونه است؟

_

زاویه دار کردن چانه در اصل به معنی فرم دهی چانه است که بعضی از افراد برای زاویه دار کردن باید عمل جراحی چانه را انجام دهند و فک و چانه خود را کوچک کنند و برخی هم با تزریق انواع ژل ها، می توانند صورت و چانه خود را زاویه دار کنند.
معمولا افرادی صورت خود را زاویه دار می کنند، که صورت های گرد یا بیضی شکل دارند. این موضوع اصلا ربطی به چاق یا لاغر بودن افراد ندارد، زیرا زاویه صورت مربوط به نوع استخوان بندی صورت است.
شاید صورت هایی را مشاهده کرده باشید که چانه آن ها کمی عقب تر و نزدیک به گردن است، این نوع افراد بدون جراحی می توانند چانه خود را با ژل یا چربی زاویه بدهند.
زاویه دار کردن صورت، حتی گردترین صورت ها را هم به یک صورت استخوانی و کشیده تبدیل می کند، فقط باید دکتری که این کار را انجام می دهد، متخصص باشد. چون اگر نتواند ژل یا فیلر را به خویی در زیر پوست پخش کند، هم عواقب بسیار بدی دارد و هم زاویه صورت، مصنوعی می شود.
پس اگر قصد دارید که صورت و چانه خود را زاویه دار کنید و از چهره جدید خود در آینه لذت ببرید، از تجارب ومهارت دکتر های متخصص بهره مند شوید.

مزایای زاویه دار کردن چانه

_

زاویه دار کردن فک و چانه، همان طور که‌ معایبی دارد، مزایای زیادتری هم دارد و اگر بخواهیم نتیجه گیری کنیم، می توان گفت که مزایای آن بیشتر است. زاویه سازی صورت و فک، معمولا با ژل ها یا چربی انجام می شود.
در روش ژل، به اندازه مورد نظر ژل های مخصوص تزریق می کنند تا صورت حالت خود را حفظ کند و در روش چربی، از بقیه اعضای بدن مثل شکم، ران پا و… چربی خارج و بعد به صورت تزریق می کنند.
شاید با خود بیاندیشید که برای بزرگ کردن چانه و زاویه دادن به آن، استفاده از چربی های طبیعی بهتر است، اما باید بگوییم که اینگونه نیست و پس از مدتی چربی ها آب می شوند. افرادی که به طور طبیعی فک و چانه زاویه داری دارند، استخوان فک آن ها بزرگ است و از بین نمی رود.
افرادی هم که به صورت خود ژل تزریق می کنند، می توانند زاویه فک و چانه خود را تا دو سال بدون هیچ تغیری مشاهده کنند ولی کسانی که از چربی طبیعی برای زاویه دار کردن چانه و فک استفاده می کنند، نهایتا یک سال چهره ای زاویه دار دارند و پس از آن چربی ها آب می شوند و باعث چاقی و افتادگی صورت می شوند.

امروزه با توجه به پیشرفت علم ودانش، امکان انجام عمل هایی از این قبیل وجود دارد.

تاثیر یوگا بر فرم چانه

چه نوع صورت هایی می توانند چانه خود را زاویه دار کنند؟

_

نمی توان محدودیتی برای انواع صورت گذاشت؛ زیرا ممکن است هر فردی علاقه به زاویه دار کردن چانه خود داشته باشد. اما اگر بخواهیم طبق استاندار پیش برویم می توان گفت که افراد با صورت های دایره ای، بیضی، قلبی بهتر می توانند نتیجه زاویه سازی را مشاهده کنند.

البته این به این معنا نیست که زاویه سازی چانه بر روی بقیه افراد موثر نیست، تزریق ژل، فیلر و جراحی چانه بر روی مدل هایی که در بالا ذکر شد بهتر جوابگو است. افرادی هم که صورت های خیلی لاغر یا چاق دارند، می توانند انواع زاویه سازی را برای تعادل صورت خود انجام دهند.

معایب زاویه دار کردن چانه

_
  • هزینه های زیاد

با توجه به وضعیت اقتصادی امروزه، قطعا هزینه ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند. عمل های زیبایی با وجود این که به زیبا سازی چهره کمک می کنند، اما هزینه های نسبتا زیادی دارند.

مخصوصا قسمت فک و چانه که برای زاویه سازی از طریق ژل یا فیلر، باید به قدری ژل و فیلر تزریق شود تا زاویه شکل مورد نظر را یه خود بگیرد و برای انجام دادن این عمل به هزینه نسبتا زیادی نیاز است.
شاید نسبت به این حرفا متوجه شده باشید که قطعا عمل جراحی چانه پر هزینه تر از تزریق ژل و فیلر است؛ زیرا برای عمل کردن فک و چانه، آن را کاملا می شکنند و مجددا عمل می کنند؛ به همین دلیل در کل قسمت زاویه دار کردن فک و چانه، هزینه زیادتری نسبت به بقیه اجزا دارد.

  • ماندگاری کم ژل ها

یکی از معایب زاویه دار کردن صورت و چانه به وسیله ژل ، ماندگاری کم ژل های تزریقی است. ژل ها و یا انواع فیلرها نهایتا ۲ سال دوام دارند و بعد از دوسال یا باید ترمیم شوند یا از صورت خارج شوند.
البته اکثرا برای بزرگ کردن چانه و زاویه دادن به آن، از ژل استفاده می شود که اگر مدت زمان آن‌ بگذرد، مشکلات و عواقب خیلی مثل، عفونت های قارچی، مشکلات پوستی و… را به همراه دارد.
این موضوع فقط برای زاویه سازی صورت این گونه است و برای بقیه اجزا صورت، تاریخ انقضای متفاوتی وجود دارد. مثلا تزریق ژل در لب، کاملا با ژل چانه متفاوت است و حتی تا ۱۵ سال، بدون نیاز به خارج کردن، فرد می تواند از آن استفاده کند.

جراحی کوچک کردن چانه

عمل زاویه سازی صورت چگونه انجام می گیرد؟

_

عمل زاویه سازی فک و صورت از جمله عمل هایی است که پزشک متخصص در این زمینه باید از تبحر بالایی برخوردار باشد، زیرا توسط سوزن های مخصوص و به طور کامل در پوست صورت فرو میرود و مواد و ژل آرام و به صورت میلی متری تزریق میشود تا به فرم دلخواه فرد برسد.
برای بزرگ تر و کشیده تر شدن چانه از تزریق ژل بیشتری استفاده میشود.
این نکته را هم به یاد داشته باشید که افرادی که قصد کوچک کردن چانه خود را دارند، حتما باید جراحی کنند و با تزریق ژل و … این موضوع اصلا امکان پذیر نیست.
ژل و فیلر به بزرگ شدن فک و چانه کمک می کنند و جراحی های چانه، آن را کوچک می کنند یا آن را تنظیم می کنند.