جراحی بزرگ کردن چانه چیست؟

_

جراحی چانه و بزرگ کردن آن جزو عمل های زیبایی محسوب می شود که در چند وقت اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. متقارن سازی اجزای صورت و هماهنگ تر کردن آن از جمله نتایج مهم این روش ها به شمار می روند. در واقع همه اشخاص می توانند کاندید انجام آن باشند اما برای مثال افرادی که در اثر تصادف یا ضربه و شکستگی دچار مشکل در ناحیه صورت و چانه شده اند؛ بیشتر از سایرین مناسب این عمل جراحی هستند.
شیوه های متعددی هم برای بزرگ کردن چانه وجود دارد که هر کدام بسته به بودجه و سلیقه شخصی می تواند پاسخ گو باشد. تزریق ژل و چربی از شناخته شده ترین آن ها هستند. البته دائمی نبوده و پس از مدتی دوباره دچار تغیر خواهند شد. کسانی که به دنبال راه حلی طولانی مدت می گردند و انتظار نتیجه ماندگار دارند؛ تنها با یک بار جراحی برای همیشه ظاهر دلخواه خود را بدست می آورند. هرچند این سبک عمل ها مانند عمل بینی چندان جا نیفتاده اند اما همچنان متقاضیان بسیاری دارند.

جراح بزرگ کردن چانه

به طور کلی افرادی که فرم صورت خود به هر دلیلی رضایت کافی ندارند یا دچار سانحه و آسیب شده اند؛ فرصت این را دارند که برای همیشه به مدلی ایده آل، متناسب و طبیعی دست پیدا کنند.
شاید وقتی به دیگران نگاه می کنیم خیلی متوجه اهمیت و نقش چانه در چهره آن ها نباشیم اما تاثیر شگرفی دارند. از بین بردن غبغب و ایجاد خط فک برجسته حالت کلی صورت را دگرگون کرده و چهره ای جوان تر و متقارن تر را به نمایش خواهد گذاشت.
در ادامه به طور کامل هرآنچه لازم است تا درباره جراحی چانه بدانید؛ به تفصیل بررسی خواهیم کرد. اگر با آگاهی و اطلاعات به روز و کامل تصمیم گیری نمایید؛ حتما از نتیجه حاصله نیز رضایت بیشتری خواهید داشت.

جراحی چانه برای چه کسانی مناسب است؟

جراحی چانه برای چه کسانی مناسب است؟

_

در درجه اول باید بدانید که زیبایی امری نسبی است و امکان دارد کسی با صدها عمل زیبایی هم احساس خوشایند و مطلوبی نسبت به خودش نداشته باشد. به همین علت به تمام کسانی که در فکر اقداماتی این چنینی هستند؛ پیش از هرکاری توصیه می شود تا از سلامت اعتماد به نفس خود مطمئن شوند. در قدم بعدی خودسرانه تصمیم نگرفته و حتما چند جلسه با جراح خود مشاوره گرفته و ارتباط داشته  باشند. اگر شخصی در اثر تصادف یا ضربه مستقیم به صورت از ناحیه چانه با آسیب شدید مواجه شده است می تواند برای رفع مشکل خود و برگرداندن حالت طبیعی و زیبای گذشته متقاضی همچین عملی باشد.
در درجه دوم کسانی که با افزایش سن گردن شان بیش از حد نرمال چاق یا لاغر دیده می شود و فاصله لازم بین فک و گردن آن ها کم یا زیاد به نظر می رسد؛ برای عمل مشکلی ندارند و خیلی آسان به مدل دلخواه خود خواهند رسید.

جراحی چانه را نباید تنها راه حلی برای تعادل سازی اجزای صورت تلقی کرد؛ بلکه شما با به مار بردن آن جوانی را به خود برمی گردانید. به طرز محسوسی تفاوت ایجاد خواهد شد که حتما باعث تعجب است.
هرچند در سنین کم تر هم می توان برای عمل های زیبایی پیش قدم شد اما برای آن هایی که افزایش سن به سرعت روی چهره آن ها اثر گذاشته؛ مقدم تر می باشد. با این وجود افراد کم سن تر هم اگر پزشک صلاح بداند و مشکل احتمالی به چشم نخورد؛ می توانند به جراحی دست بزنند.
وقتی صحبت از عمل های زیبایی به میان می آید اغلب تصویر خانم ها به ذهن خطور می کند. در حالی که همچین تصوری چندان با واقعیت مطابق نیست. آقایان از جمله گروه هایی هستند که همچین مورد طبیعی ای به آن ها نیز بسیار پیشنهاد می شود.

تاثیر جراحی چانه بر فرم صورت

جراحی چانه به آسانی تناسب را به صورت بخشیده و اصطلاحا چهره مردانه تر و استخوانی تری را به نمایش خواهد گذاشت. دسته دیگری که می توانند کاندید انجام این روش باشند؛ کسانی هستند که قبلا رینوپلاستی انجام داده اند ولی از نتیجه راضی نمی باشند یا حس می کنند بینی شان هنوز بزرگ است.
امکان دارد بینی شما کاملا خوب و استاندارد عمل شده باشد اما همچنان به نسبت اجزای دیگر صورت، بزرگ به نظر برسد. در همچین موقعیتی بهترین کار این است که به جراحی روی فک و چانه فکر کنید.
در کنار تمام گروه هایی که شرایط عمل شدن را دارند باید تعداد دیگری را هم اضافه کرد. کسانی به علت ناهنجاری های فکری و مشکلات مادرزادی، فک شان جلو یا عقب دیده می شود؛ بهترین روش برای حل این سبک مشکلات همین شیوه می باشد. شاید یک شخص با فک جلو آمده و چانه بیش از حد بزرگ متولد شده باشد؛ او می تواند به کوچک کردن چانه، متعادل و متناسب سازی آن بیندیشد. عملی ساده که تغیر و زیبایی فوق العاده ای را برای فرد به ارمغان می آورد.

بزرگ کردن چانه به چه شکلی عمل می کند؟

_

بزرگ کردن چانه به چه شکلی عمل می کند؟

_

با بالا رفتن سن چربی های زیر پوست تا حد زیادی کاهش می یابند و به همین علت است که چین و چروک ها پدید می آیند. سپس در این روند استخوان فک یا مندیل کوچک تر شده و مجموعا طوری به نظر می رسد که انگار صورت به اصطلاح در حال آب رفتن است.
کوچک تر شدن مندیل ساختمان چهره را دگرگون می کند. از یک طرف غبغب آویزان تر شده و گردن هم لاغرتر از همیشه دیده می شود. البته در بعضی افراد هم کاملا پروسه برعکسی اتفاق می افتد.  در واقع گردن چاق و تپل شده و به فک و چانه خیلی نزدیک می شود. پزشکان توصیه می کنند ضمن بروز همچین مسئله ای، متقاضی به فکر انجام لیپوساکشن باشد تا حالت نرمال و زیبای گردن دوباره بازگردد.
پس به طور کلی اگر بنا باشد تا چگونگی تاثیر جراحی چانه را خلاصه و مفید توضیح دهیم؛ باید گفت که پزشک جراح با اندازه گیری تمام بخش های صورت و فاصله بین اجزا، تعادل را به چهره مراجعه کننده هدیه می کند.

نکات ضروری جراحی بزرگ کردن چانه

این متعادل سازی با کمک جای گذاری مواد گوناگونی انجام می گردد. اغلب سیلیکون و گورتکس انتخاب های اول به شمار می روند. بی خطر بودن آن ها و قیمت نسبتا به صرفه این موارد را به کاندیدهای سبک و مفیدی بدل کرده است.
قبل از عمل فاصله بین بینی تا چانه، حالت لب ها و گونه ها، فاصله گردن تا فک، وضعیت غبغب و تناسب میان نیمه بالایی صورت و نیمه پایینی آن سنجیده می شود تا اتمام کار با نتیجه درست و طبیعی همراه شود.
نکته مهم دیگر مصنوعی به نظر نرسیدن صورت فرد متقاضی است. به طوری که چانه بیش از اندازه بزرگ نشود و یا حالت عجیبی پیدا نکند. تمام این ها و حفظ سلامتی و زیباتر شدن شخص به مهارت و دقت پزشک او بستگی دارد.

نکات ضروری پیش از جراحی بزرگ کردن چانه:

_

حداقل یک هفته تا ده روز پیش از جراحی نباید هیچ گونه موارد مخدر یا نوشیدنی های حاوی الکل مصرف کرده باشید زیرا در روند بهبودی شما تاثیر گذار است. غذا خوردن در ساعات نزدیک به عمل جدا ممنوع می باشد و اگر به عنوان مثال ساعت 2 بعد از ظهر فردا باید به کلینیک بروید؛ حتی المقدور پس از ساعت 12 شب چیزی میل نکنید. البته تمام موارد ضروری توسط پزشک به شما اطلاع داده خواهد شد. مورد دیگر اینکه در هفت روز منتهی به جراحی چانه استفاده از آسپرین، ایپوروفن و داروهای مسکن قوی باید کاملا قطع گردد. مصرف ویتامین ها به شکل کپسول، محلول یا قرص جوشان توصیه می شود تا پس از عمل روند بهبود سریع تری داشته باشید.

نکات ضروری پس از جراحی بزرگ کردن چانه:

_

بعد از عمل به تغذیه خود بسیار دقت کنید. بیشتر مایعات بخورید و از غذاهای سفت و نیازمند جویدن حتی اگر احساس درد ندارید هم دور بمانید. آب میوه ها بسیار مفید و لازم است و کمک می کند تا خیلی زودتر بهبود یابید. کم کم سوپ های رقیق تر را اضافه نمایید. سپس غذاهای نرم تر که راحت تر خورده می شوند را به این رژیم اجباری بیفزایید. نودل، ماکارونی و برنج کته موارد مناسبی هستند. پس از مدت کوتاهی که درد به طور کامل از بین رفت؛ دیگر محدودیتی نخواهید داشت.
نکته دیگر اینکه به پوشش روی چانه و فک اصلا دست نزنید و برای تعویض آن هم تا چند مرتبه اول حتما به پزشک خود مراجعه نمایید. زیرا اشتباه چسب زدن یا رعایت نکردن نکات ریز می تواند آسیب زا باشد. احساس بی حوالی و خستگی زمانی که هنوز اثر داروها از بین نرفته اند؛ طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. به مرور و پس از گذشت چند روز احساس بهتری خواهید داشت. زیاد صحبت کردن هم اصلا فکر خوبی نیست. ترجیحا تا سه روز اول با ایما و اشاره منظور خود را برسانید و از فک استفاده نکنید.
وجود تورم تا حداقل 15 روز پس از انجام جراحی کوچک کردن چانه یا بزرگ کردن آن طبیعی است و کم کم محو شده و نتیجه نهایی را خیلی زود مشاهده خواهید کرد. حفظ آرامش و صبوری مهم ترین نکته ای است که باید رعایت شود.

چگونگی تشخیص نیاز به جراحی بزرگ کردن چانه

_

همان طور که پیش تر اشاره شد برخی افراد بالا رفتن سن گویی غبغب بزرگ تری دارند و گردن شان کاملا خط فک را از بین برده است. به طوری که اصلا زاویه فک دیده نمی شود. این دسته اغلب به لیپوساکشن و برداشتن چربی های گردن فکر می کنند.
کشیدن پوست یا برداشتن چربی ها می تواند گزینه خوب و کاربردی باشد. با این حال پس از چند سال مجددا پوست صورت آویزان تر شده و تغیر شکل اساسی خواهد داد. منتهی اگر بخواهید بزرگ کردن چانه را تجربه کنید به طور محسوسی ساختمان چهره درگرگون می شود؛ به نوعی اسکلت بندی آن تغیر یافته است.
خیلی از مراجعه کنندگان هردو مورد را باهم انجام می دهند تا شاهد نتیجه بهتر و درخشان تری باشند. در نهایت نوع پوست، وضعیت الاستیکه بودن یا نبودن آن، انتظارات معقول و منطقی که متقاضی دارد و البته مهم تر از همه، نظرات پزشک جراح تعین کننده جراحی مناسب است.
شاید یک نفر ترجیح بدهد حالت صورت پس از عمل به گونه دیگری باشد اما جراح بگوید که همچین توقعی اجرایی نیست.

تاثیر جراحی چانه بر بینی

آیا جراحی چانه می تواند جایگزین جراحی بینی شود؟

_

به طور خلاصه باید گفت در مواردی بله امکان پذیر است و در مواردی هم به هیچ وجه پاسخگو نیست. در مرحله نخست باید از صورت تصویر برداری شود و تناسب اجزا توسط پزشک ملاحظه و بررسی گردد.
امکان دارد شخصی به علت عقب بودن چانه یا بد فرمی اسکلت چهره، احساس کند که بینی بزرگی دارد و حقیقتا این طور نباشد. در چنین موقعیتی جراحی چانه پیشنهاد می شود تا تقارن به وجود بیاید.
در مقابل دسته دیگری هم هستند که هم به رینوپلاستی نیاز دارند و هم باید فک و چانه را متناسب تر سازند. تمام این ها با دستور و تشخیص پزشک از یکدیگر مجزا می شوند.

انجام همزمان لیپوساکشن و جراحی چانه به چه شکل است؟

_

آن هایی که برای هردو عمل کاندید هستند؛ تنها یک بار به اتاق جراحی منتقل شده و سپس جوان تر و زیباتر از قبل از آن جا خارج می شوند. لیپوساکشن چربی ها و پوست های اضافه روی گردن را از بین می برد و فاصله ای نسبت به فک ایجاد می کند. سپس با جراحی چانه ساختمان متناسب و متقارن تری را شاهد خواهند بود.

جراحی چانه و لیپوساکشن همزمان

جراحی چانه چقدر زمانبر است؟

_

مدت زمان نرمالی که برای ماندن در اتاق عمل لازم است؛ حدودا به 2 ساعت می رسد. منتهی برخی افراد ترجیح می دهند که همزمان دو جراحی انجام دهند. رینوپلاستی، لیپوساکشن از جمله مواردی هستند که بعضی از مراجعه کنندگان آن ها را انتخاب می کنند.
هرچند چنین کاری مزایای خاص خودش را دارد. مثل اینکه یک بار بیهوشی را تجربه خواهید کرد و با یک مرتبه عمل همزمان به تمام نتایجی که می خواهید دست پیدا می کنید. منتهی باید نسبت به معایب آن نیز آگاهی داشته باشید.
غذا خوردن پس از اتمام جراحی بسیار سخت می شود به طوری که هم فک تان نباید زیاد تکان بخورد و هم درد بینی اذیت کننده است. تنها مایعات و سوپ های خیلی رقیق مناسب خواهند بود. این روال دست کم تا یک هفته تا ده روز ادامه پیدا می کند.
در مقابل اگر برای عمل پلک یا کشیدن پوست ویزیت شده اید؛ می توان همراه با کوچک کردن چانه یا بزرگ کردن آن، این موارد را نیز به سرانجام رساند. مهم ترین معیار تنها نظر پزشک است که آیا برای چنین شیوه ای مناسب هستید یا خیر.