تزریق ژل لب چیست؟

_

داشتن لب های برجسته یکی از عوامل مهم در جوانی و جذابیت فرد است. تزریق ژل به لب یا فیلر کردن برای افزایش حجم لب ها و نیز تغییر فرم طبیعی لب توسط پزشک صورت می گیرد. تزریق ژل لب به صورت های مختلفی انجام می پذیرد که از جمله آن ها می توان به مدل باربی اشاره کرد. با افزایش سن و سال میزان بافت چربی موجود در بدن، ماهیچه ها و بافت های استخوانی کاهش می یابد. در این زمان با استفاده از هیالورونیک اسید می توان دوباره حجم مناسب در لب ها را ایجاد نمود. این اسید از جمله معروف ترین اسیدهایی است که برای پر کردن لب ها مورد استفاده قرار می گیرد.

نکات مهم برای تزریق ژل لب

_

تزریق ژل تنها باید توسط متخصصان صورت گیرد. این تزریق به هیچ وجه نباید توسط پزشک عمومی و یا متخصص بیهوشی انجام شود. پزشک باید نوع ماده تزریق کننده، زمان ماندگاری و عوارض آن را به طول کامل برای فرد توضیح دهد.

نحوه تزریق ژل لب

_

تزریق ژل لب دارای نکات مهمی است که باید به آن توجه شود. پزشک مورد نظر باید تبحر کافی درباره اجزای صورت و ساختمان آن داشته باشد. پزشک باید بتواند محل مناسب برای تزریق ژل را شناسایی کند. در ابتدا لب را بی حس کرده و اطراف آن را توسط الکل تمیز می کنند. سپس فیلر مورد نظر به وسیله سوزنی بسیار باریک در مناطق متفاوتی از پوست لب تزریق می گردد. پزشک باید بتواند مناسب ترین مدل را با توجه به خواسته مراجعه کننده انتخاب کند.

قیمت تزریق ژل لب

مدل عروسکی

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل عروسکی کلیک کنید.

galb

مدل قلبی

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل قلبی کلیک کنید.

تزریق ژل به گوشه لب

گوشه لب

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل به گوشه لب کلیک کنید.

مدل روسی

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل روسی کلیک کنید.

chakdar1

مدل چاک دار

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل چاک دار کلیک کنید.

sot1

مدل سوتی

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل سوتی کلیک کنید.

تزریق ژل به گوشه لب

مدل فانتزی

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل لب مدل فانتزی کلیک کنید.

grd3

گرد

برای اطلاعات بیشتر درباره تزریق ژل مدل گرد کلیک کنید.

مراقبت های پس از تزریق ژل لب

_
 • به دلیل احتمال خون مردگی استفاده از کمپرس یخ ضروری است و نباید از داروهایی همانند دارو ضد انعقاد خون، امگا 3 و ناپروکسن، آسپرین و ژلوفین و سایر داروهای مسکن قبل از تزریق استفاده نمود.
 • بی حسی لب 45 دقیقه طول می کشد؛ در این مدت باید از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید تا به صورت تصادفی به لب آسیب نزنید.
 • جهت جلوگیری از التهاب و خون مردگی در روز اول، از انجام ورزش های سنگین و قرار گرفتن در گرمای شدید بپرهیزید. مصرف مواد الکلی نیز باعث تورم لب می گردد.
 • چند روز اول لب، دارای مقداری تورم است که این تورم می تواند ناشی از تزریق یا ورود ژل به لب باشد.
 • نتیجه تزریق ژل حداقل بعد از سه هفته مشخص می گردد.
 • کسانی که برای اولین بار تزریق ژل انجام می دهند، برای جلوگیری از عدم تقارن در لب باید طبق دستورالعمل گفته شده لب را ماساژ دهند.
 • بعد از تزریق ژل، از پرواز با هواپیما به مدت دو هفته خودداری کنید.
 • در صورت مشاهده هرگونه کبودی غیرطبیعی، پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • کسانی که تمایل دارند لب های برجسته تری داشته باشند، حدود دو تا چهار هفته بعد از تزریق اولیه می توانند دوباره به پزشک مراجعه کنند.
 • مراجعه کننده می تواند تصمیم بگیرد که در کدام ناحیه لب، تزریق ژل انجام شود.
 • تزریق باعث افزایش تبخال می گردد؛ در نتیجه کسانی که سابقه تبخال دارند باید دو هفته قبل از آن از داروهای پیش گیری کننده استفاده کنند.
 • برای دست یابی به نتیجه مطلوب، فرد نباید در هنگام تزریق ژل دچار سرماخوردگی و استرس باشد.
 • کسانی که قصد دارند در عروسی یا مهمانی شرکت کنند، باید تزریق ژل لب را از چند هفته قبل انجام دهند.

عوارض تزریق ژل لب

_

کبودی، تورم، درد و آلرژی از جمله عوارض نرمال پس از تزریق در صورت هستند که بعد از مدتی از بین می روند. تجربه پزشک در این راستا بسیار حائز اهمیت است.

 • کبودی و قرمزی: میزان کبودی در بدن هر فرد متفاوت و ژنتیکی است. استفاده از سیگار و آسپرین موجب افزایش کبودی لب می گردد. کبودی معمولا به مدت یک هفته طول می کشد. قرمزی نیز در هر فرد متفاوت است و معمولا بعد از 12 تا 24 ساعت از بین می رود.
 • حرکت کردن ژل و ورود به نواحی اطراف لب: اگر از ژل های غیر استاندارد برای تزریق لب استفاده شود، ممکن است ژل ها حرکت کرده و وارد نواحی اطراف لب گردند؛ در نتیجه باید از ژل های استاندارد و معتبر استفاده نمود.

هزینه تزریق ژل لب

_

این هزینه به نوع ماده تزریقی و تجربه پزشک بستگی دارد. برندهای چینی و کره ای قیمت پایین تری را نسبت به برندهای آمریکایی و اروپایی دارند. متناسب با میزان برجستگی لب، هزینه تزریق نیز افزایش می یابد.

ماندگاری ژل لب

_

ژل های لب در بهترین شرایط خود تا یک سال دوام دارند؛ ولی عموما تا شش یا هشت ماه ماندگاری دارند. دوام و ماندگاری ژل های لب نیز در بدن هر فرد متفاوت است. به دلیل اینکه لب ها بیشتر حرکت می کنند بدن زودتر ژل را جذب کرده پس هر شش ماه یک بار نیز به تزریق مجدد می باشید. حرکت زیاد لب ها باعث می شود تا بدن زودتر ژل های تزریق شده را جذب کند؛ به همین دلیل، هر فردی حدودا هر شش ماه، به تزریق مجدد نیاز پیدا می کند.

ژل های استاندارد برای تزریق به لب

_

ژل هایی که بالاترین میزان سازگاری با سیستم ایمنی بدن را دارند و باعث تحریک سیستم ایمنی نشده و سرطان زا نیستند، بهترین نوع ژل ها هستند.

بوتاکس چیست؟

_

بوتاکس ماده ای است که از سم بوتولونیوم ساخته شده است. این ماده بعد از وارد شدن در بدن خود را به گیرنده های عضله شما متصل می کند. همان طور که می دانید چین های موجود در صورت مانند چین های بین ابرو یا چین های در پیشانی به دلیل انقباضات پی در پی در طی سال ها ایجاد شده اند حال با تزریق بوتاکس عضلات موجود در صورت فلج شده و چین و چروک های ناشی از انقباضات کاهش می یابد و صورت شما شاداب تر به نظر می رسد. بوتاکس جریان میان عصب و عضله را قطع می کند در نتیجه عضله دیگر قادر به انقباض نخواهد بود در نتیجه چین و چروک هایی که به دلیل انقباض عضله به وجود آمده بودند با شل شدن آن از بین خواهند رفت. تزریق بوتاکس بهتر است که در بین سن سی تا پنجاه سالگی صورت گیرد. در هنگام تزریق بوتاکس نیاز به بیهوشی نیست، مگر اینکه خود بیمار آن را درخواست کند. بعد از تزریق انسداد فرستنده های عصبی دو تا ده روز طول می کشد.

بوتاکس و تزریق ژل لب

بوتاکس و ژل چه تفاوتی دارند؟

_

به دلیل  اینکه بوتاکس ویژگی فلج کنندگی دارد در نواحی بالایی صورت مورد استفاده قرار می گیرد اما ژل به دلیل حالت پر کنندگی خود در قسمت پایینی صورت مورد استفاده قرار می گیرد. باید توجه داشت ماندگاری بالای ژل نشان دهنده کیفیت بالای آن نیست و ژل هایی که در آن از کلسیم و مواد غیر جذبی استفاده شده است باعث ایجاد عوارض می گردند.

انواع روش های تزریق بوتاکس

_

ترکیب فلج کننده

_

ترکیبات فلج کننده عضلات دور چشم یا پیشانی را فلج می کنند و مانع از انقباض عضلات می شوند؛ در نتیجه چین و چروک ها از بین می روند. این تزریق به مدت سه تا شش ماه موثر خواهد بود. این ماده روی عضلات صورت تاثیر گذاشته و فعالیت آن را کاهش می دهد؛ در نتیجه خطوطی که به خاطر انقباض ماهیچه روی صورت ایجاد شده اند را از بین می برد و پوست را جوان تر می کند.

ترکیب پرکننده

_

ترکیبات پرکننده بوتاکس خطوطی که بر اثر خنده، لاغری دست و صورت ، گودی زیر چشم، افزایش ابعاد لب و چانه ایجاد شده اند را پر می کنند و حتی برای پر کردن جای جوش نیز استفاده می شوند.

مدت زمان تزریق بوتاکس

_

قبل از تزریق بوتاکس نباید هیچ فعالیت سنگینی انجام دهید. تزریق بوتاکس به طور معمول حدود بیست تا سی دقیقه به طول می انجامد. بعد از تزریق تا زمانی که ماده به صورت کامل جذب نشده است از دست زدن به پوست بپرهیزید. ماندگاری بوتاکس برای کسانی که کارهای سنگین انجام می دهند، کمتر است. تزریق بوتاکس سه یا چهار ماه دوام دارد. هرچه بوتاکس بیشتری انجام دهید، ماندگاری آن نیز بیشتر خواهد بود، زیرا عضلات صورت کم کم از کار می افتند.

مزایای تزریق بوتاکس

_

بالا بردن نوک بینی

رفع خط اخم بین دو ابرو

از بین بردن چین و چروک صورت با تزریق بوتاکس

از بین بردن خطوط گردن

از بین بردن خطوط پیشانی

سن مناسب برای تزریق بوتاکس

_

تزریق بوتاکس سن خاصی ندارد و هر زمانی که بر روی صورت شما خطوطی ایجاد شود، می توانید از بوتاکس استفاده کنید. کلاژن سازی پوست از سن سی سالگی کاهش می یابد و به همین دلیل، معمولا افراد از این سن تصمیم به تزریق بوتاکس می گیرند.

تزریق بوتاکس در پیشانی

_

ناحیه پیشانی، ناحیه ای است که بوتاکس می تواند بیشترین تاثیر را بر روی آن داشته باشد. با تزریق بوتاکس ماهیچه های صورت قادر به حرکت نخواهند بود و چین و چروک های آن ناحیه محو خواهند شد.

تزریق بوتاکس برای رفع خطوط خنده

_

برای رفع چین و چروک های دور چشم می توان از بوتاکس استفاده کرد، ولی برای رفع تیرگی آن بهتر است از ژل استفاده کنید.

تزریق بوتاکس در پیشانی

نکات که پیش از تزریق بوتاکس باید رعایت کنید

_
 • قبل از بوتاکس صورت خود را وکس یا اپیلاسیون نکنید.
 • کسانی که سابقه تبخال زدن دارند باید یک هفته قبل از آن، از داروهای پیش گیری استفاده کنند
 • به مدت 24 ساعت از مصرف الکل بپرهیزید.
 • 10 روز پیش از تزریق از مصرف آسپرین و داروهایی همانند ایبوپروفین، روغن ماهی و ویتامین E خودداری کنید؛ زیرا این داروها می توانند باعث افزایش خون ریزی و کبودی شوند.

نکاتی که پس از تزریق بوتاکس باید رعایت کنید

_
 • تا یک یا دو ساعت بعد از بوتاکس عضلات خود را ورزش دهید تا بوتاکس سریع تر جذب گردد.
 • اثر گذاری بوتاکس ممکن است تا چهارده روز به طول انجامد.
 • از زدن عینک آفتابی پرهیز کنید.
 • از مصرف الکل، سیگار و کافئین پرهیز نمایید.
 • محل تزریق تا 4 ساعت نباید لمس گردد. همچین از خم شدن و دراز کشیدن نیز بپرهیزید.
 • به طور روزانه از یک ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا یک روز بعد از تزریق از ورزش کردن خودداری کنید.
 • در صورت کبودی و التهاب در ناحیه تزریق از یخ استفاده نمایید.

سایر خدمات

جراحی فک

جراحی فک

ادامه مطلب

جراحی چانه

جراحی چانه

ادامه مطلب

جراحی پلک

جراحی پلک

ادامه مطلب

جراحی ابرو

جراحی ابرو

ادامه مطلب

جراحی بینی

جراحی بینی

ادامه مطلب

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان

ادامه مطلب

پرسش و پاسخ

 

آیا تزریق ژل درد دارد؟

اگر برای تزریق ژل لب از کرم های بی حسی استفاده شود، درد بسیاری ایجاد خواهد کرد. اما اگر عصب لب به طول کامل بی حس گردد، دردی را حس نخواهید کرد.

تزریق ژل به خود لب انجام می شود یا به بافت آن؟

تزریق می تواند به طور مستقیم به خود لب و یا به خطوط دور آن انجام شود؛ انتخاب هر یک از این دو گزینه به نظر بیمار بستگی دارد.

آیا استفاده از ژل های دائمی بهتر است؟

 ژل های دائمی به دلیل اینکه می توانند باعث بروز آلرژی و گرانولوم شوند، توصیه نمی شوند.

اگر ژل ها جذب شوند، لب بد فرم می گردد؟

پس از جذب ژل لب به فرم اولیه خود بر می گردد و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

چه کسانی نمی توانند ژل تزریق کنند؟
 • زنانی که باردار یا شیرده هستند.
 • افرادی که دارای بیماری های خود ایمنی مثل آسم یا آلرژی، روماتیسم و لوپوس هستند.
 • افرادی که از دیابت رنج می برند.
 • افرادی که از آسپرین استفاده می کنند یا سابقه سکته قلبی دارند.
 • افرادی که به خاطر بیماری قلبی دارو مصرف می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سه =